Seko mūsu facebook kontam

fb
facebook ribbon
 


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

       


Biežāk uzdotie jautājumi

VAI MŪSU KLĪNIKĀ IESPĒJAMS NOŅEMT PAPILLOMAS?
 
Mūsu klīnikā ir iespēja noņemt dažāda veida ādas jaunveidojumus, arī papillomas. Pirms procedūras nepieciešama konsultācija (ja nepieciešams arī diagnostika) pie dermatologa, kurš specializējas ādas jaunveidojumu diagnostikā un likvidācijā. Pēc konsultācijas ārsts piedāvās labāko likvidācijas veidu - kriodestrukciju, lāzerprocedūru vai elektrokoagulāciju.
 
VAI IESPĒJAMS VEIKT DIAGNOSTIKU DZIMUMZĪMĒM?
 
Mūsu klīnikā pieejami vairākas diagnostikas metodes, arī tādas, kas nav  citās medicīnas iestādēs. *Optiskā un digitālā dermaskopija*, lai noteiktu dzimumzīmju un citu pigmentēto veidojumu dabu (labdabīgs vai ļaundabīgs) un izvēlētos piemērotāko problēmas likvidēšanas veidu. Izveidot dzimumzīmju datu bāzi, lai tās attīstību novērotu dinamikā, kā arī veidot dzimumzīmju "karti", lai sekotu dzimumzīmju dislokācijai atsevišķās ķermeņa vietās. *Ultrasonogrāfiskā diagnosika* - ādas un saistaudu struktūras izmaiņu un jaunveidojumu izmeklēšana ar augstfrekvences ādas ultrasonogrāfu, lai noteiktu ādas un zemādas veidojumu izmēru un veidu, kā arī izvēlētos piemērotāko metodi ādas jaunveidojumu likvidēšanai - ķirurģisku operāciju, lāzera vai citu terapiju. *Siaskopija* ļauj noteikt veidojuma aktivitāti dziļumā. Piemēram, plakano veidojumu (melanomu) gadījumā, kas mēdz būt bīstamāki par fiziski traucējošajiem- uz āru izvirzītajiem. Diagnostikas laikā, izmantojot speciāla viļņu garuma lāzerstarus, kuriem atstarojoties no dažādām ādas struktūrām - melanīna, kapilāru hemoglobīna un kolagēna, nosaka šo struktūru koncentrāciju un lokalizāciju dziļumā līdz 4 mm un šo struktūru trīsdimensionālo uzbūvi 3 D. *Konfokālā lāzera mikroskopija* - šobrīd pasaulē viens no precīzākajiem diagnostikas veidiem iekaisīgu ādas slimību, ādas jaunveidojumu vai audzēju, piemēram, bazaliomu, melanomu u. c. gadījumā. Konfokālais lāzera mikroskops bieži aizvieto ādas biopsiju. Atšķirībā no tās, noskenējot ādas slāni pa slānim, konfokālais lāzera mikroskops ādu novērtē šūnu līmenī, diagnozi uzstādot 10 – 20 minūšu laikā. Šī metode pacientam ir saudzējoša- nav nepieciešama anestezējoša injekcija, kā arī tā neatstāj vizuāli redzamu defektu – rētu.
 
VAI VAR ATBRĪVOTIES NO KĀRPĀM, AR KĀDĀM METODĒM TO VAR IZDARĪT?
 
Pirms likvidācijas procedūras nepieciešama konsultācija (ja nepieciešams, arī diagnostika) pie dermatologa, kurš specializējas ādas jaunveidojumu diagnostikā un likvidācijā. Pēc konsultācijas ārsts piedāvās labāko likvidācijas veidu, ir vairākas iespējas. *Ārstniecisko vielu aplikācijas.* *Kriodestrukcija*, izmantojot zemas temperatūras šķidro slāpekli, ļauj atbrīvoties no ādas labdabīgiem veidojumiem, piemēram, kārpām un papillomām. *Elektrokoagulācijas *laikā, izmantojot elektrisko strāvu, tiek iznīcināti patoloģiskie audi. Šī metode ļauj atbrīvoties no ādas labdabīgiem veidojumiem ( kārpām, papillomām u.c.).
 
VAI ĀRSTĒJAM SĒNĪŠU SLIMĪBAS?
 
Arī ar šīm problēmām var konsultēties pie mūsu klīnikas dermatologiem. Ar iepriekšēju pierakstu ierodoties pie ārsta, Jums tiks nozīmēti nepieciešamie izmeklējumi (analīzes var nodot arī mūsu klīnikā) un tad nozīmēta Jums piemērotākā ārstēšana.
 
VAI SADARBOJAMIES AR APDROŠINĀŠANAS KOMPĀNIJĀM?

Jā, mūsu klīnikai ir noslēgts sadarbības līgums ar visām lielākajām apdrošināšanas kompānijām (http://www.vc4.lv/pub/index.php?id=82). Precīzāk par apmaksas kārtību var interesēties EDK reģistratūrā. Tālr. 67847102; 28381189.
 
VAI ĀRSTI PIEŅEM AR ĢIMENES ĀRSTA NOSŪTĪJUMU?
 
Nākot pie mūsu klīnikas speciālistiem nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums, jo ārstiem ir privātprakses (tikai maksas pakalpojumi).Ja esat ''Veselības centrs 4 '' pastāvīgais klients, tad ir iespēja iegādāties VC4 klienta karti, kas ļauj ietaupīt un izmantot dažādus izdevīgus piedāvājumus īpaši paredzētus VC4 klienta karšu īpašniekiem. Informācija par klienta karti: http://www.vc4.lv/pub/index.php?id=39&saraksts=181 
 
KĀDS IR KLĪNIKAS DARBA LAIKS?
 
Estētiskās dermatoloģijas un ķirurģijas klīnika strādā katru darba dienu 9:00-19:00. Dakteri konsultē ar iepriekšēju pierakstu!
 
Kādēļ man jāoperē vēnas?

Cilvēka organismā asinis rit pa artērijām (no sirds uz perifēriju), kas šūnām piegādā barības vielas un skābekli, kā arī pa vēnām (no perifērijas uz sirdi), kas no šūnām savāc kaitīgos vielmaiņas starpproduktus, šlakvielas.
 
Kāju vēnās asinīm jāplūst pretēji gravitācijas spēkam, uz augšu un to nodrošina:
 • sirds piesūcējsūkņa funkcija
 • kāju muskuļu darbs
 • vārstuļu sistēma vēnās, kas ļauj asinīm plūst tikai vienā virzienā.
Ja nefunkcionē minētie 3 faktori, kurus ietekmē vecums, grūtniecība, stāvošs vai mazkustīgs darbs, aptaukošanās, iedzimtība u.c., asinis pakāpeniski sāk uzkrāties ādā vēnu posmā un, izstaipot vēnu sieniņas, veido asiņu uzkrājumus, stāzi. Tas izpaužas kā bieži redzamie, nepatīkamie zilgani asinsvadu ķekari zemādā, ādā, bet galvenais tiek nopietni traucēts šī rajona šūnu attīrīšana no šlakvielām. Sākas komplikācijas, kā tūska, ādas nieze, dermatīts, tromboze, trofiskas čūlas u.c.
Tādēļ slimie, nefunkcionējošie vēnu posmi jāizoperē.

Kur plūdīs asinis, ja vēnas izoperēs?

Kājās ir dubultā venozāsistēma: dziļās vēnas – muskuļos un zem tiem, un virspusējās vēnas – ādā , zemādā. Abas sistēmas no vienas vietas ir savstarpēji savienotas ar savienotājvēnām, kuru uzdevums ir zemādā savāktās asinis novadīt dziļajā vēnā un savlaicīgi aizvadīt sirds virzienā attīrīšanai. Normāli dziļās kāju vēnas savāc un aizvada ap 85 % asiņu, bet virspusējās – ap 15 %.
 
Ja zemādā ir paplašināti vēnu posmi ar bojātām ārslīdēm, veidojas t.s. “rezervuāri”, kuros asiņu apmaiņa ir ļoti lēna. Pakāpeniski dziļās vēnas kļūst tukšākas, zemādas vēnas pārpildās un sākas augstāk minētās – grūti ārstējamās komplikācijas.
Atceries, operē tikai bojātos zemādas vēnu posmus, kuru funkciju tad uzņemas blakus esošās veselās vēnas.

Kādēļ jānēsā kompresijas zeķes?

Elastīgās zeķes dozēti saspiež zemādu un tajā esošos paplašinātos vēnu posmus, novēršot venozo asiņu sastrēgumu tajos. Zeķu valkāšanas nepieciešamību, kompresijas pakāpi, izstrādājuma veidu un izmēru nosaka ārsts.
Visbiežāk kompresijas zeķes jānēsā:
 • grūtniecības laikā, jo dzemdei palielinoties tiek apgrūtināta venozā attece,
 • ilgstošu ceļojumu laikā,
 • ja stāvošs darbs ( frizieri, pavāri, skolotāji, lektori, ķirurgi u.c.),
 • ja ir izteikta iedzimtība,
 • ja blakus slimību vai citu iemeslu dēļ varikozas vēnas nevar operēt,
 • pēcoperācijas periodā, lai veicinātu asins plūsmas pārkārtošanos un novērstu un novērstu recidīvu veidošanos,
 • smagu operāciju laikā trombožu riska mazināšanai un citos gadījumos.
Kādēļ endoluminālās vēnu lāzeroperācijas ir dārgākas kā klasiskās vēnu operācijas?

VC4 Baltijas Vēnu klīnika veic endoluminālās vēnu lāzeroperācijas, izmantojot tikai vienreizējos ārstniecības komplektus sterilā iepakojumā ar vienreiz lietojamiem lāzervadiem. Vispārzināms, ka izmaksu samazināšanai, citās klīnikās ir sastopama prakse, kad augšminētajām operācijām lieto vienu lāzervadu vairākas reizes, to nogriežot, bet šādā gadījumā, pirmkārt, nevar garantēt bez rētas iznākumu, otrkārt, netiek nodrošināts sekojošs faktoru kopums, kas garantē veiksmīgu operācijas iznākumu:
 • izslēdz iespēju pacientu inficēt ar C hepatītu vai imūndeficīta vīrusu;
 • garantēta plānotās lāzera enerģijas novadīšana līdz ārstējamai vēnai (lietojot resterilizētus lāzera vadus nav iespējams aprēķināt enerģijas zudumu, jo resterilizācijas procesā samazinās lāzervada enerģijas caurlaidība, līdz ar to iespējama nepietiekama enerģijas aplikācija, kas var būt par iemeslu neveiksmīgai ārstēšanai);
 • lāzervadu sterilizācijas laikā uz tiem veidojas plēve, ko atstāj sterilizācijas līdzekļi, līdz ar to lāzervads var atstarot lāzerenerģiju uz lēcu un diodi, kas savukārt saīsina to kalpošanas laiku;
 • vienreizējais terapijas komplekts būtiski atvieglo ārstēšanas norisi un pasargā no situācijām, kad lāzervads paliek lokalizēts katetra iekšpusē, kas ārstēšanas laikā var novest pie ļoti nopietnām komplikācijām;
 • ļoti bieži starptautiskās konferencēs un kongresos tiek akcentēta uzmanība par vienreiz lietojamo tehnoloģiju vienreizēju lietošanu, jo ražotāja norādījumu neievērošana neliecina par labu ārstniecības iestādes reputāciju, kā arī tas var būt būtisks arguments pacientu piesaistīšanai un godīgai konkurencei;
 • vienreizējie ārstniecības komplekti tiek piegādāti sterilā iepakojumā.


Skanstes iela 50, 5.korp., Rīga
Tālr. +371 67 847 102
Mob.tālr. +371 28 381 189