Seko mūsu facebook kontam

fb
facebook ribbon
 


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

       


Pacientu enciklopēdijas

Acne vulgaris (pinnes) ir viens no biežākiem iemesliem dermatologa apmeklējumiem. Ar pinnēm slimo vairāk kā 85% cilvēku, kādā no dzīves periodiem. Tā nav tikai pusaudžu problēma, jo arī pēc 25 gadu vecuma to sastop pat 40 % gadījumu. Pinnes ir tauku dziedzera saslimšana un procesā ir iesaistīts tauku dziedzeris un matu maisiņš.
Kārpas ir labdabīgi ādas izaugumi, kurus izraisa vīruss. .Pēc ārējā izskata unhistoloģiskām izmaiņām izšķir- 1) parastās kārpas, 2) bērnu un jauniešu plakanās kārpas, 3) smailās kondilomas, ja vīruss nokļūst gļotādā.
Nagu sēnīšu infekcija ir visbiežāk sastopamā naga slimība - to novēro vairāk kā 50% gadījumos starp visiem izmainītiem nagiem. Sēnīte var skart roku, kāju, gan roku un kāju nagus vienlaicīgi. Taču, kāju nagu sēnīte satopama daudz biežāk. Kopumā no 6% - 8% iedzīvotāju sirgst ar nagu sēnīti, dažās valstīs līdz pat 10% – 12 %. Turklāt, jo vecāks cilvēks, jo lielāks risks iegūt nagu infekciju.
Rētas veidošanās ir dabisks ādas dzīšanas process. Rētošanās procesā veidojas saistaudi, kas aizpilda ādas defektu. Rētas veidošanās, nobriešanas process ilgst līdz pat 8 mēnešiem. Rētas var būt plānotas, piemēram, pēc operācijas, un neplānotas, piemēram, pēc pīrsinga, pēc saslimšanas ar vējbakām, pēc dziļākiem strutainiem procesiem, pinnēm.
Seksuāli transmisīvās slimības (STS) ir infekcijas slimības, kuras iegūst galvenokārt dzimumkontakta laikā ar inficētu partneri. Visbiežāk sastopamās STS ir: gonoreja, trihomonoze, hlamidioze, ureaplazmoze, mikoplazmoze, sifiliss. Dzimumkontakta laikā var iegūt arī HIV, Herpes infekciju, atsevišķas ādas un parazitāras slimības.
Svīšana ir sviedru izdalīšanās no sviedru dziedzeriem ādas virsmā. Tas ir normāls fizioloģisks process, ar kura palīdzību organisms atbrīvojas no nevajadzīgajiem vielmaiņas produktiem un uztur ( izdalot siltumu ) nemainīgu ķermeņa temperatūru.
Kāju vēnu saslimšana rada gan medicīniskas, gan kosmētiskas problēmas un to plašā izplatība (ar hronisku vēnu mazspēju sirgst aptuveni trešdaļa iedzīvotāju) veicinājusi fleboloģijas nozares attīstību pasaulē un Latvijā. Vēnu varikoze ir viena no biežākajām saslimšanām, ar kurām slimo 26% sieviešu un 24% vīriešu. Kosmētiska problēma (vēnu „slotiņas”, virspusējo vēnu nepietiekamība utt.) vērojama 90% sieviešu un vīriešu.

Skanstes iela 50, 5.korp., Rīga
Tālr. +371 67 847 102
Mob.tālr. +371 28 381 189